Gençlik

Babası tarafından bacağından silahla vurdutulan 14 yaşındaki M.E: Daha önce de eve kapatıp işkence yaptı

Konya’da babası Ali Erensoy’un boşandığı R.H.’ye gözdağı vermek için tabancayla bacağından vurdurttuğu 14 yaşındaki M.E., Ali Erensoy tarafından daha önce de işkence gördüğünü açıkladı.

Korktuğu için işkenceden dolayı şikayette bulunmadığını söyleyen M.E., ”Babamın cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Çünkü babam, 3 ay önce annemle görüşüyorum diye beni eve kapatıp 3 gün kemer ve tavayla dövdü. Beni vuran Ayşenur B. de babamın sevgilisidir. Onun serbest kalmasından dolayı da korkuyorum” dedi.

Polis tarafından yakalanan Ayşenur B., M.E.’yi babası Ali Erensoy’un vurdurttuğunu itiraf etti. Ayşenur B., Erensoy’un kendisini tehdit ettiği için saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi. Erensoy’un saldırıdan önce birkaç gün kızı ve annesini takip ettirdiğini belirten Ayşenur B., bulundukları kafenin fotoğraflarını çektirip, açılış ve kapanış saatleriyle ilgili keşif yaptırdığını da anlattı.

Ali Erensoy ise polisteki ifadesinde, ”Gözdağı vermek için yaptırdım” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden olaya azmettirdiği öne sürülen Ali Erensoy ile Ayşenur B.’ye yardım ettiği iddia edilen Hüseyin Çekiç tutuklandı, Ayşenur B. ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

‘Babam sürekli tehdit ediyor’

Tedavisinin ardından taburcu olan M.E., yaşadıklarını anlattı. Annesinin çalıştığı kafede otururken bir kadının yemek yeme bahanesiyle kafeye geldiğini belirten M.E., şunları söyledi:

”Kafede oturuyorduk, içeri peçeli bir kadın girdi. Peçeli kadın anneme, ‘Biz üç kişi yemek yemeye geldik, ben önden sipariş vereceğim’ dedi. Kadın kafenin içine baktı, annem de şüphelendi. Bir anda ne olduğunu anlamadık. Silahını çıkardı bana ateş etti. Sonra dışarı çıkıp kaçtı. Annem de peşinden koştu. Beni hastaneye yetiştirdiler. Babam benden, annemi bırakıp onun yanına taşınmamı istiyor. Bu yüzden beni sürekli tehdit ediyor.”

‘Beni eve kapatıp 3 gün boyunca kemerle dövdü’

Annesiyle görüştüğü için babasının kendisine 3 gün boyunca işkence yaptığını öne süren M.E., “Ben annemle ve arkadaşlarımla görüşüyorum diye üç gün boyunca beni eve kapatıp kemerle ve tavayla dövdü. Gece ben çok bağırınca, polisler geldi ama beni susturdular. Anneme ulaşıp, vücudumdaki morlukların fotoğrafını çekip attım. Annem polislerle gelip beni babamın yanından aldı. Üç aydır annemin yanında kalıyorum ama babam bize nefes aldırmıyor” dedi.

‘Beni vuran kişinin bir an önce tutuklanmasını istiyorum’

Saldırıyı gerçekleştiren Ayşenur B.’nin serbest kalması nedeniyle korktuğunu belirten M.E., ”Beni vuran kişi serbest bırakılmış. Duyunca çok ağladım. Onun dışarıda olması beni çok tedirgin ediyor. Sanki sürekli peşimdeymiş gibi korkuyorum. Babamın cezaevinde olması bana güven vermiyor. Çünkü onun eli kolu çok uzun, beni vuranın dışarıda olması beni korkutuyor. Babamın cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Ayşenur B.’nin de bir an önce tekrar tutuklanmasını istiyorum” diye konuştu.

Paylaşın